otobüs bileti bul

OTOBÜS BİLETİ BULMAK KOLAYDIR

            Yolculuk bir kararla ya da bir mecburiyetle başlar biletle devam eder. Bu yüzden nereden ve nasıl bilet aldığınız çok önemlidir. Öncelikle şehirlerarası bir yolculuk için neden otobüs bileti alacaksınız yani neden otobüsle gideceksiniz? Sorusunun cevabını irdeleyelim. Otobüs yolculuğuyla Türkiye’nin neresinde olursanız olun istediğiniz yere karayolu ile ulaşma imkanı var. Çünkü her şehirde her ilçede muhakkak bir otogar var. Diğer taşıma şekilleri için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Ayrıca otobüs yolculuklarında söz konusu otogara ulaşmanız daha kolay.

Birçok firma yolculuk öncesinde ve sonrasında müşterilerine servis imkanı sunarak onların otobüslerine daha kolay ulaşmasını ve yolculuklarını bitiminde gidecekleri yerlere daha kolay varmasını sağlıyor. Bugün bütün otobüs firmaları gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor. Hemen hemen her firmanın araçlarında televizyon izleme internete girme müzik dinleme gibi yolculuk esnasında keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak teknolojik donanım mevcut. Bunun gibi pek çok sebep daha karayolu yolculuğunu birçok yolcu için yıllardır çekici kılıyor. Otobüsle yapılan seyahatler gelişen kara yolları sayesinde eskiye nazaran daha kısa sürüyor.

Tabi iyi bir otobüs yolculuğu için doğru zamanda bilet bulmak çok önemli. Bunun için sürekli yolculuk yapmaktan keyif aldığınız bir firmanın size yakın yazıhanesini ya da otogarı tercih edebilirsiniz. Tabi bir de internet seçeneği var. internet üzerinden de kolaylıkla otobüs bileti satın alabilirsiniz. Türkiye’de karayolu ulaşımının çok geliştiğini ve birçok kolaylığı da barındırdığı için yolculuk yapan pek çok kişinin ilk tercihinin karayolu ulaşımı olduğunu söylemiştik. Bu durum otobüs yolculukları için bilet bulmanın kolaylaşmasını da beraberinde getiriyor. Otobüs firmaları her gün birçok ile birçok sefer düzenliyor. Bayram ve tatil gidiş- dönüşleri hariç bilet bulma sorunu yaşamanız pek söz konusu değil. Tabi yolculukların sıklaştığı dönemlere her zaman dikkat etmek de fayda var. Bu zamanlar haricinde bir ertesi güne dahi kolaylıkla bilet bulabilirsiniz.

Otobüs bileti satın almanın bir diğer avantajı da firmaların yolcularına sundukları kartlar. Bu kartlara her bilet alışınızda biletinizin fiyatı üzerinden belli bir miktarda puan kartınıza yüklenir. Kartınıza yüklenen bu puanlar zamanla size bedava bilet kazandırır. Bu kartlarla ayrıca indirimli bilet de alabilirsiniz.

Otobüs yolculuğuyla ilgili bunlar ve daha pek çok avantaj daha otobüs bileti bulmak için pek çok kişiye cazip geliyor.  Bunun sonucunda da otobüs firmaları her zaman şehirlerarası taşımacılığın gözdesi oluyor. Şehirlerarası taşımacılığın geliştiği bir diğer alanda yakın şehirlerarasındaki yolculuklardır. Birbiriyle arası bir iki saat olan şehirlerarasında her gün her gün gidip gelen yolcular için de otobüsler ilk tercih durumunda. Bu eğilim sonucu pek çok firma yakın şehirlerarasında sık seferler koyarak yolculuk yapmayı kolaylaştırıyor. Dolayısıyla otobüs bileti bulmak her gün yakın şehirlerarasında yolculuk yapanlar için de çok zor olmuyor. Kısacası Türkiye’de her mesafedeki şehirlerarasında artan firma sayısı ve gelişen otobüs filoları sayesinde gerek internetten gerekse piyasadan otobüs bileti bulmak ve otobüs yolculuğu yapmak kolay.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *