istanbul otobüs bileti

İstanbul dünyanın en gözde ve en harika şehirlerinden biridir. Tarihten beri kendisinden sürekli bahsedilmiş hakkında şiirler yazılmış destanlar anlatılmış ülkeleri kendisine âşık etmiş defalarca kuşatılmış ancak sonunda Türkler taraşından alınmış muazzam bir şehirdir.

İstanbul için bilet almayı gerektiren o kadar çok sebep vardır ki anlatılmakla ne biter ne de son bulur. İstanbul’a bilet almak bile insana ayrı bir heyecan verir. O güzelim tarih kokan her santiminde bir hikâyenin olduğu içinde her güzelliği barındıran bir şehre hareket edeceksinizdir. İşte bunun için daha siz yola çıkmadan otobüs bileti aldığınızda tatlı bir heyecan içinizi kaplar.

İstanbul’a seyahat etmek için her çeşit ulaşım araçlarından yararlanabilirsiniz. İstanbul için bilet alacağınız zaman tercihinizi deniz yolu ile isterseniz hava yolu ile dilerseniz demiryolu ile dilerseniz de otobüs ile İstanbul’a gidersiniz. Sanki bütün yollar İstanbul’a hayran sanki bütün yollar İstanbul’a âşık sanki bütün yollar İstanbul’a ulaşmak için can atıyor. Aslında bütün yollar İstanbul’a ulaşmak isteyenlerin can atışı ile bu aşkı içinde barındırıyor. Onun için İstanbul’a bilet her ulaşım aracından alınabilmektedir.

Denizyolu ile ister Karadeniz’in hırçın dalgalarından İstanbul’un sakin sularına girerken içinizi kaplayan huzuru hissedersiniz. Akdeniz ve Ege’nin tarih dolu hatıralarının yaşandığı denizyolundan yine İstanbul’un huzuruna kendinizi atarsınız.

Hava yolları ise dünyanın 4 bir yanından akın akın İstanbul’a yolcu taşımaktadır. Bütün uçaklar İstanbul’a gelirken sevinenleri İstanbul’dan dönerken ayrılık acısı ile üzülenleri ülkelerine memleketlerine ve evlerine taşımaktadır. Güzel yanı ise yolculuğun hızlı olması ve İstanbul’u havadan görmektir.

Demiryolu ile İstanbul’a hareket etmek ise apayrı bir zevktir. Tarihin bütün ihtişamını daha ilk adımınızı atığınızda Haydarpaşa’da hissedersiniz. Trenin tatlı ritmi ile İstanbul’a denizyolu ile gitmek ayrı bir zevktir.

Ancak hiçbir yolculuk İstanbul’a otobüs bileti alarak seyahat etmek kadar zevkli ve huzurlu değildir. Nedense otobüsle seyahat etmenin ayrı bir tadı vardır. Her yolculukta bir hatıra her yolculukta bir macera her yolculukta yeni tanışıklıklar sizi beklemektedir. Yolculuğun güzel olması için İstanbul otobüs bileti satış noktasından yolculuktan belli bir zaman önce gelerek istediğiniz koltuktan biletinizi almanız gerekmektedir veya İstanbul otobüs bileti rezervasyonu yaptırarak istediğiniz koltuğu ayırtmalısınız. Bunu ihmal etmemelisiniz İstanbul otobüs bileti alırken koltuk seçimi önemlidir.

Otobüs bileti satış işleminiz sona erdikten sonra artık planlarınızı gideceğiniz kalacağınız yerleri ayarlayarak harika bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

Otobüsün atmosferi çocukların heyecanı kısaca her şey ayrı bir güzeldir. Yolculuk başladığında kaptan şoför ve muavinlerin hizmetinizde olduğunu söylemesi ikramların başlaması insanların ihtiyaçlarını söylemesi yola çıkarken insanların annelerini babalarını arayarak yola çıktık demeleri molaya gelindiğinde nerede olduklarını yolun ne zaman biteceğinin hesaplarını yapmaları hepsi adeta aklımızda kalacak birer nostaljik hatıra gibidir. Bütün bunları yaşamak için de İstanbul için bilet almanız gereklidir.

Şimdi tabi ki teknolojinin otobüslere getirdiği olanaklarla yolculuklar çok daha eğlenceli bir hal almıştır. Ancak asıl eğlence ve asıl heyecan ayaklarınızı İstanbul’a attığınızda başlayacaktır. İstanbul’a bilet almadan da bu heyecan başlamaz…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *