Giresun Otobüs Bileti

Kulak kaya Tam dere Karagöl Kümbet Sağnak gibi yaylara sahip geniş bitki örtüsü zengin tarım alanlarıyla fındığıyla meşhur olan Giresun şehrimiz Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Aksu deresi Giresun adası Giresun limanı şehir merkeziyle mutlaka gezilip görülmesi bakımından önemli olan şehirlerimizden biridir. Çok cana yakın halkıyla sohbet etmek için ve yemeklerinin tadına bakmak için gitmeniz gereken şehirlerdendir.

Örneğin Giresun adası Kefken adasıyla birlikte Karadeniz’de bulunan iki adadan biridir. Giresun adası hakkında birçok hikâyeler vardır. Amazonlara ve birçok kavime ev sahipliği yapmış olan Giresun adası aslında özgürlüğün simgesi olarak bilinir. Her yaz adaya Giresun limanından tekne turları düzenleniyor ve efsanelerin sürmesi için de 20 Mayısta aksu festivalleri düzenleniyor. Ayrıca görülmesi gereken diğer yerlerinden biri de Tirebolu kalesidir. Şehir merkezinde denize doğru uzamış bir yarım adanın üzerinde bulunur. Kalenin ikinci surlarında bir kale daha bulunur ve bu kale restore edilmiştir. Seyyid Vakkas Türbesi de Fatih Sultan Mehmet zamanında Giresun’un alınması için canla başla çalışan Seyyid Vakkas’a aittir ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.  Yemeklerine gelince ise enfes yemekleri vardır. Mesela etli pancar sarması fasulye diblesi fasulye turşusu kavurması çalı çileği çorbası fırın kuru fasulye hamsi böreği gibi mutlaka tadılması gereken lezzetlerin yer aldığı bir şehirdir Giresun.

Benim tavsiyem yaklaşan yaz mevsimiyle birlikte tatil planlarınızı yaparken Giresun şehrini de tatil planlarınızın arasına almanız gerekiyor. Artık havalar ısınmaya başladı ve Giresun şehrinin de böyle güzel tarihi ve gezilecek mekânları varken Karadeniz turu yapmak bence çok akıllıca olur. Giresun şehrini görmek istemez misiniz? İnsanlarıyla tanışmak il merkezini gezmek denizi kumsalını dolaşmak inanılmaz güzel bir duygudur. İstanbul gibi kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız özellikle bu kalabalıktan bunaldıysanız ve gerçekten kafa dinlemek gezmek istiyorsanız Giresun iline gittiğinizde her yaz gitmek istediğiniz şehirlerarasında yerini koruyacağına eminim.

Ayrıca yazları şenlikleriyle aktiviteleriyle sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz.  Tek yapmanız gereken Giresun otobüs bileti almak. Hem de hemen yapabilirsiniz. Otogarları tek tek dolaşmanıza ve o kalabalığın içinde can çekişmenize gerek olmadan online bilet uygulamasıyla internetten seyahat etmek istediğiniz firmaların biletlerini araştırabilir Giresun biletinizi alabilirsiniz.

Bence bu yaz bir otobüs bileti alalım ve Giresun şehrine doğru yolculuk yapalım. Artık farklı yerler görmenin zamanı geldi. Hem de isterseniz sadece Giresun şehriyle yeterli kalmayıp Karadeniz turu da yapabilirsiniz. Konumu sebebiyle Karadeniz’deki illere de yakın olma özelliğine sahiptir. Örneğin; Samsun Ordu Giresun Trabzon Rize ve Artvin olmak üzere sahil boyunca Karadeniz turu yapmak süper olmaz mıydı? Aslına bakarsanız Türkiye’nin bütün bölgeleri görülmesi gereken muhteşem özelliklere sahip ama bazen maddi durum bazen de zaman elvermediği için olmuyor fakat artık bir yerden başlamak lazım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *