Elazığ Otobüs Bileti

  Elazığ doğunun güzel illerinden birsidir. Sahip olduğu Hazar Gölü evliyalar diyarı olarak bilinen Harput Keban Barajı Buz bağı gibi tarihi ve turistik yerleri bünyesinde barındırır. Göl ve baraj sayesinde iklimi ılımanlaşmıştır. İnsanı dost canlısıdır. Misafirperverdir.  Çaydaçıra halk oyunu Öküzgözü üzümünden yapılan şarabı dünyaca meşhurdur. Bu güzel şehri gezmek isterseniz size bir otobüs bileti kadar yakındır. Elazığ otobüs biletini almanız için çok uğraşmanıza gerek yok. Yapmanız gereken internet üzerinden bilet almaktır.  Her sektörde olduğu gibi otobüs firmaları arasında da artan bir rekabet olduğu için Elazığ bileti de oldukça uygun fiyatlarla temin edilmektedir. Otobüs bileti fiyatlarındaki bu ucuzlama artık hafta sonu bile kısa tatiller yapmayı kolaylaştırmıştır. Bu fırsatları değerlendirip yeni ve farklı yerleri ziyaret etmek keyifli olacaktır.

Bundan yıllar önce İstanbul’dan Elazığ’a gitmeye karar verdiğim bir gün Elazığ otobüs bileti almak için oldukça uğraşmıştım. İnternet henüz yoktu. Bu kadar yaygın bilet satış ofisleri de yoktu. Yaklaşık üç saatlik bir zaman kaybından sonra biletimi alabilmiştim. O dönemlerde otobüs bileti oldukça pahallıydı. Oysa günümüzde daha konforlu müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma anlayışları ile daha ucuza ve daha kısa zamanda yolculuk yapma imkanları oluştu. Üstelik biletinizi çok fazla zaman kaybetmeden kolaylıkla internet üzerinden online alabilir veya rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu işlemi telefon ile yapmanızda aynı oranda kolay ve zahmetsizdir.

İnternet üzerinden Elazığ bileti almaya karar verirseniz bir arama motoruna Elazığ bileti Elazığ otobüs bileti bilet al veya otobüs bileti gibi kelimeleri aratarak bilet satış sitelerine ulaşabilirsiniz. Eğer Elazığ otobüs firmalarını biliyorsanız onların sitesine ulaşarak ta biletinizi almanız mümkündür. Bu sitelerden yapacağınız online bilet alma işlemlerinizde kredi kartı ile ödeme yapacağınızı bilmelisiniz. Kredi kartınızla ödeme yapmanız oldukça emniyetlidir. Gelişen teknolojiler sizin kişisel bilgilerinizi korumak için gerekli alt yapıya sahiptir. Çoğu insan online alışverişlerde bilgileri kötü niyetli insanların eline geçer korkusu ile alış veriş yapmaktan çekinmektedir. Oysa güvenlik teknolojileri oldukça gelişkin olduğundan çekinmenize gerek yoktur. Yine de tereddütleriniz var ise telefon yolu ile bu işlemleri de yaptırmanız mümkündür.

Elazığ’a ister tatil ister turistik gezi amaçlı isterse bir arkadaş veya akraba ziyareti için gitme fırsatını elde ederseniz mutlaka Hazar Gölü kıyısında veya Keban Barajı kıyısında bir balık yemeyi Harput dağı üzerindeki yerleşkede bütün şehri gören güzel ve nostaljik lokantalardan birinde et yemeyi sakın ihmal etmeyin.  Mevsiminde giderseniz o meşhur şarapların yapıldığı üzümün tadına bakmanın yanı sıra dönüşünüzde dostlarınıza da götürmeyi unutmayın.  Şarap sever arkadaşlarınız için Öküzgözü üzümünden yapılan şaraplar güzel bir hediye olacaktır. Eminiz ki Elazığ’a bir kez yolunuz düşerse hem şehri hem de kısa süre içinde sizinle iletişim ve dostluk kuran yöre halkını da unutmayacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *